top of page

Lokal Beden

Beden her şeyi hatırlar. Sesler, kokular, dokunuşlar, tatlar-hepsi. Ancak bunun hafızası zihninizde tutulmaz, beyninizin girintilerinde bir yere kilitlenmez. Bunun yerine, hücresel düzeyde tamamen bedenimizde yerini alır.

 

Profesyonel dansçılarla dolu bir sahnede, herkesin kendi yolunda ahenk içinde nasıl hareket ettiğini fark ettiniz mi hiç? Bunun nedeni bedensel hücrelerimizin tüm deneyimlerimizi, alışkanlıklarımızı, hislerimizi depolamasıdır.

Hepimiz günlük deneyimlerimizde aktif olarak katıldığımız bedenlerimiz içerisinde anı depoluyoruz. Her zaman bilinçli olarak hatırladığımız anılar olmasa bile, beden hafızası bunları bize usulca biz istesek de istemesek de hatırlatır.

İşte bu yüzden lokal olmak bedenimiz ile başlar. Bedenimizi, cildimizi, kaslarımızı, tendonlarımızı, sinirlerimizi tanıdıkça, anladıkça ve hareket ettirdikçe o hafıza beslenir. 

Platformun bu bölümünde bedenimizi lokal bir farkındalık ile “beslenme, bakım ve dönüşüm” başlıkları altında inceliyoruz.

 

Yoga, dans, masaj, beden terapisi, cinsellik, human design, beslenme, kişisel bakım, kozmetik gibi konular ilgini çekiyorsa doğru sekmedesin.

shutterstock_484245064.jpg
Gıda hazırlama

Lokal Beslenme

Spa ve Güzellik Ürünleri

Lokal Bakım

Buda heykeli

Lokal Dönüşüm

bottom of page