top of page

Sohbet: Lokal Sanatı Nasıl Tüketiyoruz?

Art Unlimited genel yayın yönetmeni Merve Akar Akgün ile Sanat üzerine çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kendi kişisel deneyimleri ile sanat alanında adım atmak isteyenlere harika tavsiyelerde bulunan Merve’nin aktarımları ile sohbet sonunda bizler gibi ilham dolabilirsiniz. Sektördeki güncel gelişmelerin sanata olan etkisinden, sanatçıların kolektif ve bireyselliğine, dünyadaki dijitalleşmeden sanatın dijitalleşmesine kadar bir çok önemli konuya değindiğimiz bu keyifli sohbette Merve ile esaretten cesarete harika bir yolculuğa çıkıyoruz diyebiliriz.


Son 20 senede gözlemlediği yerel ve global sanatı kendi deneyimleri ile paylaşan Merve’nin önerileri herkese ışık tutacak nitelikte. Merak etmek, korkmamak, soru sormaktan çekinmemek, anlamaya çalışmak, açık olmak, emeğe saygılı olmak sanatta atılan en önemli adımlardan ve bu adımlar ile sanat sektörünün içinde varolmak oldukça mümkün. Sanat da bir sektör ve sanatın da iyi ya da kötü olabileceğinin bilincinde olmak çok önemli çünkü eskiden beğenilmek istenen sanat bugün anlaşılmak istiyor.


Sürekli olarak değişen dünyada sanatı anlamaya çalışmaktan korkmamak gerek.

Bizlere hem cesaretlendirici hem de bilgilendirici bakış açıları sunan Merve’ye bu harika sohbeti için teşekkür ediyoruz.

Kendisin genel yayın yönetmeni olduğu Art Unlimited dergisinin içeriklerini takip etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Merve’nin de üstüne basa basa söylediği gibi, araştırmaktan, öğrenmekten korkmayın!

Art Unlimited : www.unlimitedrag.com

Commentaires


Lokal Hareket Nedir?

Bilinçli birer tüketici olma yolunda bize ışık tutan yerli düşünce liderlerini, kültür gözlemcilerini, hikaye anlatıcılarını, üreticileri, yaratıcıları, kreatif beyinleri, genç girişimcileri, bilim insanlarını, uzmanları, şifacıları, toplumsal fayda sağlayanları ve herşeyden öte kişisel keşif yolculuğunda olanları bir araya getiriyoruz. 

içerikler sana gelsin!

Aramıza Hoşgeldin!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
bottom of page