top of page

Sohbet: Hızlı Modanın Karanlık YüzüBu bölümde Nil'in konuğu Abdülhalim Demir. Bego Jeans kurucusu Abdülhalim ile hızlı modanın etkilerinden bahsettikleri derin ve anlamlı bir sohbet gerçekleştiriyor.


İkili bu sohbette bizi tüketiciler olarak görüş alanımızın dışında kalan ancak bilmemizin çok önemli olduğu modanın arka sokaklarına götürüyor . Aldülhalim'in ilham veren hikayesinden ve deneyimlerinden tüketici olarak bizler ne yapabilirize kadar uzanan bu sohbeti mutlaka dinlemenizi öneririz. Bu hikayenin hepimize ilham olacağına eminiz!


Moda sektörüne çocuk işçi olarak giren ve kot kumlama alanında çalışan Abdülhalim Demir’in hayatında kendi deneyimlerinden yola çıkarak oluşturduğu markanın beraberinde sektörle ilgili oldukça etkileyici adımları da yer almakta. Hileli işçi çalıştırma, etik üretim gibi alanlarda önemli farkındalık çalışmaları yapan Abdülhalim’in yapıcı projeleri sadece ülke çapında kalmıyor ve global boyutlara ulaşıyor. Kendi çevresinin haklarını arayarak başladığı davasında bugün Abdülhalim tüm moda işçilerinin haklarını savunuyor.


Dünya çapında birçok farklı kampanya ve projeyi başlatan Abdülhalim Demir kurduğu Bego Jeans markası ile geçmişte üretirken bedel ödediği ürünü insana fayda sağlayacak bir ürün olarak tekrar üretiyor. Tüketicinin tercihinin sektörü dönüştürebileceğinin alt yapısını oluşturmaya çalışan Bego Jeans etik üretimi bizlerle buluştururken aynı zamanda markaların isterlerse büyük bir dönüşüm yapabileceklerini ve bu güce sahip olduklarını tüm dünyaya göstermeyi hedefliyor.


Sürdürülebilirlik konusunda bizler bireysel olarak neler yapabiliriz, greenwashing hakkında nasıl daha bilinçli davranabiliriz gibi birçok ilham veren konuya ışık tutan Abdülhalim Demir’e bu özel sohbet için çok teşekkür ediyoruz.


Umarız Bego Jeans’in hikayesi hepimize ilham olur.

 

Tüketici değişirse markalar da değişir, bizler tüm dünyayı değiştirebiliriz. Bu gücü, farkındalıkla kullanmak bizim elimizde!


Comments


Lokal Hareket Nedir?

Bilinçli birer tüketici olma yolunda bize ışık tutan yerli düşünce liderlerini, kültür gözlemcilerini, hikaye anlatıcılarını, üreticileri, yaratıcıları, kreatif beyinleri, genç girişimcileri, bilim insanlarını, uzmanları, şifacıları, toplumsal fayda sağlayanları ve herşeyden öte kişisel keşif yolculuğunda olanları bir araya getiriyoruz. 

içerikler sana gelsin!

Aramıza Hoşgeldin!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
bottom of page