top of page

Dünyada Neler Oluyor?

No.1

Parley for the Oceans, 2021 sohbarında perakendecilere ve tüketicilere sunulacak bir dizi yenilikçi tekstil giyilebilir ürün seti başlatmak için Hollandalı tekstil inovasyon stüdyosu “Byborre” ile ortaklık yapıyor.İki kuruluş, “gelecek nesiller için” çevre dostu bir kumaş yaratma motivasyonuyla yola çıkıyor. Parley for the Oceans, gezegenimizin en önemli ekosistemi olan okyanuslarımıza yönelik büyük tehditleri ele alan platform, denizden toplanan atıkları değerlendirecek Parley’in “Ocean Plastic” ipliklerini Byborre’un tekstil üretimiyle birleştirerek “tekstil için malzeme yeniliğinin sınırlarını zorladıklarını” açıklıyor.


Bilinçli bir şekilde tasarlanmış triko yelpazesinde benzersiz desenli yelekler, kazaklar ve koca şapkalar yer alıyor. Tüm ürünler, en saf haliyle Parley’in Oceans Plastic ile üretilen iplikler kullanılarak yapılmıştır. Boyanmamış ve doğrudan hammadde malzemesinin kendisinden türetilmiştir.


Parley for the Oceans’ın CEO’su ve kurucusu Cyrill Gutsch yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“Birlikte sadece kumaş desenleri geliştirmiyoruz, kumaş üretiminin geleceğini planlıyoruz. Bu nedenle, bu ortaklık gerçek bir zaman makinesidir. Yaratıcılığın, işbirliğinin ve eko inovasyonun geleceğini güçlendiriyoruz.”

Comentários


Lokal Hareket Nedir?

Bilinçli birer tüketici olma yolunda bize ışık tutan yerli düşünce liderlerini, kültür gözlemcilerini, hikaye anlatıcılarını, üreticileri, yaratıcıları, kreatif beyinleri, genç girişimcileri, bilim insanlarını, uzmanları, şifacıları, toplumsal fayda sağlayanları ve herşeyden öte kişisel keşif yolculuğunda olanları bir araya getiriyoruz. 

içerikler sana gelsin!

Aramıza Hoşgeldin!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
bottom of page